Itäinen Tiimi ry
Suvantokatu 1
80100 JOENSUU
0400 810656
posti@itainentiimi.fi
www.itainentiimi.fi
Jokilaaksojen Tiimi ry
Rautatiekatu 13 A 2 B
84100 YLIVIESKA
044 500 0086 Saila Heikkilä
toiminnanohjaaja@jot.fi
www.jot.fi
Kaksisuuntaiset ry
Pasilan puistotie 7
00240 HELSINKI
kaksisuuntaiset@gmail.com
www.kaksisuuntaiset.fi
KoKoA - Koulutetut Kokemusasiantuntijat ry


www.kokemusasiantuntijat.fi

Sivuiltamme saat tietoa kokemusasiantuntijuudesta, jäseneksi liittymisestä, sekä kokemusasiantuntijan tilaamisesta puhumaan tapahtumiin, seminaareihin tai osallistumaan työryhmään.
Sivuiltamme löydät myös yhteystiedot valtakunnallisesti eri aluevastaavillemme, sekä hallituksen jäsenille.

Luova Hulluus ry


040 822 8115 Marja Tyybäkinoja
yhdistys.luohut@gmail.com
www.luovahulluus.com
Mielentaide ry


046 530 1903 Ari Kiviaho
mielentaide@mielentaide.fi
www.mielentaide.fi
Mieli Maasta ry
Asemamiehenkatu 4, 6. krs
00520 HELSINKI
050 441 2112
toimisto@mielimaasta.fi
www.mielimaastary.fi
Neuropsykologinen mielenterveysyhdistys Nepsy ry


046 570 9070 Nora Ekholm
nora.ekholm@nepsy.fi

Paniikkihäiriöyhdistys ry


041 581 3630 Martti Jutila
martti.jutila@luukku.com
www.paniikki.net
Pollesta Potkua ry


044 010 1220 Ilkka Malinen
vertaistuki@pollestapotkua.net
www.pollestapotkua.net
Suomen Moniääniset ry
Asemamiehenkatu 4
00520 HELSINKI
040 830 9663 Annika Roihujuuri
toimisto@moniaaniset.fi
www.moniaaniset.fi
Suomen naisten mielenterveysyhdistys ry



Suomen skitsofreniayhdistys ry


050 842 5620 Tapio Gauffin
tapio.gauffin@gmail.com
www.skitsofreniayhdistys.com
Suomen trauma- ja dissosiaatioyhdistys Disso ry


044 330 9716 Mai Peltoniemi
liity@disso.fi
www.disso.fi
Tukea Persoonallisuushäiriöisten uhreille TUPU ry


046 600 6595 Markus Lustig
markus.lustig@safehouse.fi

Vertaistuki Agora ry



Yhdistyksiä 16 kpl.