Itäinen Tiimi ry
Suvantokatu 1
80100 JOENSUU
0400 810656
posti@itainentiimi.fi
www.itainentiimi.fi
Jokilaaksojen Tiimi ry
Rautatiekatu 13 A 2 B
84100 YLIVIESKA
044 500 0086 Saila Heikkilä
toiminnanohjaaja@jot.fi
www.jot.fi
Kaksisuuntaiset ry
Pasilan puistotie 7
00240 HELSINKI
kaksisuuntaiset@gmail.com
www.kaksisuuntaiset.fi
KoKoA - Koulutetut Kokemusasiantuntijat ry


www.kokemusasiantuntijat.fi
Luova Hulluus ry


040 553 7732 Rosa-Maria Keskivaara ark. klo 15-17
rosa-maria.keskivaara@hotmail.fi
www.luovahulluus.com
Mielentaide ry


046 530 1903 Ari Kiviaho
mielentaide@mielentaide.fi
www.mielentaide.fi
Mieli Maasta ry
Asemamiehenkatu 4, 6. krs
00520 HELSINKI
050 441 2112 toimisto
toimisto@mielimaasta.fi
www.mielimaastary.fi
Neuropsykologinen mielenterveysyhdistys Nepsy ry


046 564 4697 Nora Ekholm tj.
nora.ekholm@nepsy.fi

Paniikkihäiriöyhdistys ry


041 581 3630 Martti Jutila
martti.jutila@luukku.com
www.paniikki.net
Pollesta Potkua ry
c/o Ulla Linjama-Lehtinen, Hirvihaarantie 213
04680 HIRVIHAARA
044 0101220
vertaistuki@pollestapotkua.net
www.pollestapotkua.net
Suomen Moniääniset ry
Asemamiehenkatu 4
00520 HELSINKI
040 830 9663 tsto Annika Roihujuuri
toimisto@moniaaniset.fi
www.moniaaniset.fi
Suomen naisten mielenterveysyhdistys ry


050 357 0306
helena.kurki@hotmail.com
www.hkurki.fi
Suomen skitsofreniayhdistys ry


040 553 7732 Rosa-Maria Keskivaara
anita.passilahti@gmail.com
www.skitsofreniayhdistys.com
Suomen trauma- ja dissosiaatioyhdistys Disso ry


044 330 9716 pj. Mai Peltoniemi
contact@disso.fi
www.disso.fi
Tukea Persoonallisuushäiriöisten uhreille TUPU ry


046 6006 595 Pj. Markus Lustig
toimisto@henkinenvakivalta.fi
www.henkinenvakivalta.fi
Vertaistuki Agora ry


045 139 0455
karepoutanen@gmail.com
http://vertaistukiagora.fi

Yhdistyksiä 16 kpl.